استراتژی راهبری کسب و کار در شرایط بحرانی

کسب و کار کیان اینوستینگ

استراتژی های شروع کسب و کار

شیوع گسترده ویروس کرونا و مختل شدن اقتصاد جهان سبب گردیده است که بسیاری از استارتاپ‌ها و کسب و کارهای نوپا دست به تعدیل نیرو و بعضا ، تعطیلی کسب و کار خود بزنند. اما در این میان نیز، استارتاپ‌هایی هستند که تهدیدها را به فرصت تبدیل کرده و نه‌تنها سایه شکست و تعطیلی را از روی سر کسب و کار خود دور نموده، بلکه با اتخاذ استراتژی‌های مناسب توسعه کسب و کار در شرایط بحرانی، رشدی قابل توجه را نیز تجربه خواهند نمود.

باید توجه داشت که استراتژی راهبری کسب و کار در شرایط بحرانی، کاملا متفاوت از شرایط عادی بوده و شما می‌بایست حساسیت ویژه‌ای روی جریان‌های نقدی کسب و کار و شاخص‌های کلیدی عملکرد خود داشته باشید. به طور خلاصه می‌توان گفت که مهمترین اقداماتی که مدیران کسب و کارها در این دوران باید مد نظر قرار دهند عبارتند از:

تشکیل تیم واکنش سریع و ایجاد ارتباطات لازم

هر مدیر لازم است به صورت روزانه یا هر چند ساعت یک بار، از وضعیت بازار، عملیات و پروژه ها، مسائل و مشکلاتی که شرکت با آن مواجه است، مطلع شود. لازم است در این شرایط پیش از هر چیز خیلی سریع بستری مناسب برای ارتباط افراد کلیدی در شرکت فراهم شود ( احتمالا به صورت آنلاین ) به طوری که افراد بتوانند حداقل چند بار در روز در جلسه حاضر شده و به طور مؤثر در رفع مشکلات و تصمیم گیری ها شرکت کنند.

هزینه ها را تا حد امکان کاهش دهید

در شرایط بحرانی شیوع کرونا، شما طبیعتاً نباید افزایش حقوق یا استخدام داشته باشید و در مقابل افرادی که کارایی پایین دارند را تعدیل کرده، بودجه رویداد ها و برنامه های لغو شده را باز گردانده و در دوران اوج شیوع بیماری هزینه های بازاریابی را کاهش دهید.

برنامه ریزی برای موقعیت های غیر قابل پیش بینی

انعطاف پذیر بودن و ادامه کار شرکت برای بقا و حفظ موقعیت شرکت شما ضروری است. اگر لازم است فعالیت های خود را محدود کنید (مثلاً برخی شعبه ها را بسته یا خطوط تولید را متوقف کنید)، ولی در هر حال شرکت شما چه به صورت مجازی و چه به صورت واقعی باید به کار خود ادامه دهد تا نیازهای مشتری را برآورده سازد.

مدیریت نقدینگی

استراتژی مالی شما باید به شکلی باشد که حفظ نقدینگی در آن اولویت داشته باشد. منابع نقدی خود را حفظ کنید، پروژه های پر خرج را به تعویق بیندازید و هزینه های عملیاتی را تا حد امکان کاهش دهید.

استراتژی بازاریابی مطابق با موقعیت

حتی در بدترین وضعیت ها و کساد بازار هم فرصت هایی برای رشد و توسعه وجود دارد. لازم است تیمی ایجاد کنید که موقعیت های بالقوه در هر شکل و فرمی را پیدا کرده و تشخیص دهند.

وفاداری به مشتریان

در حال حاضر مشتریان شما تحت همان فشار و استرسی قرار دارند که شما تجربه می کنید. در این وضعیت شما می توانید به مشتری های وفادار خود کمک کرده و خود را از باقی شرکت ها متمایز کنید. با این کار پیوند شما با مشتری ها قدرتمند تر شده و ارتباط نزدیک تری میان شما شکل خواهد گرفت که مدت ها پس از این بحران باقی می‌ماند.

اقدام زودهنگام برای به دست آوردن برتری

حتی در بدترین شرایط هم شما می توانید راه هایی برای گسترش نفوذ و افزایش سهم بازار پیدا کنید. این کار ممکن است بر اساس تغییر رفتار مشتری ها، ایجاد کانال های ارتباطی جدید یا موقعیت مناسب برای خرید و فروش اقلام مورد نیاز و ضروری انجام شدنی باشد.

تقویت سیستم فناوری اطلاعات

زیرساخت های مبتنی بر فناوری اطلاعات شما در این دوران تأثیرگذار ترین عامل در ارتباط مؤثر افراد با یکدیگر خواهند بود که کیفیت همکاری از راه دور و تمام عملکرد سیستم را مشخص می کند.

با جامعه و نیاز های آن هم جهت شوید

فراموش نکنید که استراتژی شرکت شما باید با نیاز جامعه هم سو باشد و برای کمک به بهبود وضعیت اقدامی انجام دهد. این کار یک اقدام مثبت و مفید است که هم زمان می تواند به بهبود جایگاه، شهرت و اعتبار شرکت هم کمک کند.

برای عقب نماندن باید هزینه کنید

در شرایط بحران، محتوای ارگانیک که مرتبط با کسب‌وکار و ارزشمند باشد نتیجه بهتری خواهد داشت. با این‌حال هزینه فعالیت در حیطه رسانه‌ها فعلا ارزان‌تر بوده و برای ماندن در پیش چشم مخاطب، ابزار مهم و مناسبی است. وقتی برای بالا بردن آگاهی از برند خود در پلتفرم‌های مختلف هزینه می‌کنید، امکان حفظ ارتباط با مخاطبین هدف و فرستادن محتوای خود، دقیقا به آن دسته افراد که از آن بهره می‌برند بسیار بیشتر می‌شود. وجود کمترین میزان رقیب در بازار، مزیت بزرگی است به شرط آن‌که محصول یا خدمات شما متناسب با شرایط باشد.

یک « ارزش » به برند خود بیفزایید

برخی از کسب‌وکارها در شرایط بحرانی از حضور در دنیای تبلیغات کناره‌گیری می‌کنند زیرا فکر می‌کنند این کار در چنین شرایطی توجیه ندارد و بیهوده است. اگرچه این نظریه می‌تواند از دیدگاه بازاریابی و فروش درست باشد اما همیشه اینطور نیست. برند بزرگ کوکاکولا تبلیغات خود را در بریتانیا به حالت تعلیق درآورد تا برای رسیدن به درک بهتر از تاثیر وضعیت فعلی بر ایجاد تفاوت در نحوه مصرف مشتریان در ماه‌های آینده، شرایط را ارزیابی کند. اگر قادر هستید، به‌ویژه در حال حاضر و در شرایط بحران یک ارزش به برند خود اضافه کنید. این ارزش باید با نوع کسب‌وکار شما متناسب باشد. برای مثال می‌توان امکان حمل‌ونقل رایگان کالاها را فراهم آورد.

روش های بازاریابی در شرایط بحران مالی

 همیشه سعی کنید بازار و رقبای خود را به خوبی بشناسید. در صورتی که همیشه در جریان تغییرات و تحولات بازار باشید می توانید به موقع اقدامات مناسب را انجام دهید و شرکت خود را از بحران مالی نجات دهید. همچنین شناختن رقبا و عملکرد آنها نیز به شما کمک می کند تا جایگاه و موقعیت خود را بشناسید و بتوانید در صحنه رقابت در بازاریابی با موفقیت عمل کنید.

 تمامی شناختهایی که از بازار به دست می آورید و خصوصیات و عملکردهای رقیبان خود را در یک لیست جمع آوری کنید تا همیشه اطلاعات منسجمی برای تصمیم گیری در شرایط بحرانی و ضروری جهت بازاریابی داشته باشید.

سعی کنید در هنگام بحران مالی از طریق ایجاد محصولات جدید و خلاقانه ، فعالیت خود را حفظ کنید. در صورتی که بتوانید همواره خدمات و محصولات خود را به روز کنید می توانید خودتان را از شرایط بحران مالی و اقتصادی در بازار نجات دهید.

 همواره باید از مطالعه منابع و مجلات بازاریابی غافل نباشید. هر چه بتوانید اطلاعات تخصصی و دقیق تری در خصوص بازاریابی کسب کنید می توانید در شرایط بحران مالی به درستی اقدام کرده و به فعالیت خود ادامه دهید.

 بازاریابی جزء مهم و بخش اصلی شرکت شما می باشد ؛ به همین دلیل شما باید سرمایه گذاری لازم در این زمینه را انجام دهید و صرف هزینه در این خصوص را حدر رفتن هزینه و انرژی تلقی نکنید. سرمایه گذاری در زمینه بازاریابی یکی از راهکارهای مهم توسعه و ادامه حیات چه در شرایط عادی و رو به رشد و چه در شرایط بحران مالی است.

افزایش راه های ارتباطی با مشتری

 همواره تلاش کنید راههای ارتباطی با مشتریان خود را افزایش دهید و از کانالهای مختلف به معرفی کالا و خدمات خود بپردازید. ممکن است مشتریان شما طیف های مختلف مردم باشند به همین دلیل لازم است از کانالهای مختلف جهت برقراری رابطه استفاده کنید تا مطمئن باشید که تبلیغات و پیامهای شما به اطلاع همه مخاطبانتان می رسد.

 تدوین برنامه بازاریابی اینترنتی یا استفاده از شبکه های اجتماعی نیز می تواند جزء راهکارهای مناسبی جهت برقراری رابطه با مشتریان باشد. برقراری ارتباط مناسب و پایدار با مشتریان می تواند در مواقعی که دچار بحران مالی شده اید شما را از این وضعیت نجات دهد و مشتریان خود را به راحتی از دست ندهید.

اخبار مربوط به محصولات و خدمات خود را از طریق همکاری با نشریات می توانید به گوش مشتریان خود برسانید و آنها را از این طریق در جریان فعالیتها و محصولات و خدمات خود قرار دهید تا ارتباط با مشتریان خود را همیشه حفظ نمایید.

شتابدهنده کیان

شتاب‌دهنده کیان فعالیت خود را به طور رسمی از ابتدای سال ۱۳۹۸ برای پرورش ایده‌های خلاقانه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان آغاز کرده است. این شتاب‌دهنده از استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری در حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، فنی و مهندسی و سخت‌افزاری حمایت می‌کند. این حمایت‌ها در قالب بسته خدمات شامل ارائه مشاوره، آموزش ، تخصیص فضای استقرار اداری، ارائه خدمات کارگاهی و آزمایشگاهی برای توسعه محصول، پرداخت بذرمایه  و فراهم آوردن امکان دسترسی به شبکه سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و شرکای صنعتی برای استارتاپ‌ها است.