وضعیت استارت آپ های فناوری در سال ۲۰۲۱

وضعیت استارت آپ ها در سال 2021

اینستاگرام و خیلی برنامه‌های دیگر همه موفقیت‌های خود را مدیون استارت‌آپ‌ها هستند و کار خود را به عنوان استارتاپ های فنی آغاز کردند اما امروزه ، آنها در سطح جهانی محبوب و مورد تحسین و تایید قرار می‌گیرند.
استارت‌آپ در حقیقت به ما یاد داد که اتفاقات بزرگ شروع‌های کوچک دارند. ایده‌های استارت‌آپ درهای جدیدی را برای دیگر استارتاپ ها و مشاغل کوچک باز می‌کند.

با این حال ، با بحران بهداشت جهانی فعلی و شرایط کرونا خبر زیادی از استارت‌آپ‌های بزرگ نیست‌.
باید ببینیم. سال ۲۰۲۱ برای آنها چگونه خواهد بود؟

وضعیت استارت آپ ها در سال ۲۰۲۱

چه تغیراتی برای سال بعد مورد انتظار است؟

هنوز حتی سال۲۰۲۱ تموم نشده است اما تغییرات مهمی در حال رخ دادن است.
مهمترین کار از خانه است که ناشی از تاثیرات قرنطینه است. اگرچه بسیاری از استارت آپ های فناوری مدت ها قبل از شروع ویروس کرونا از مفهوم WFH استقبال کرده بودند.

از آنجا که پایان و اتمام همه گیری ویروس کرونا هیچ چیزی مشخص نیست ، انتظار می رود مفهوم کار از داخل خانه تا سال ۲۰۲۱ ادامه داشته باشد. اما استارت آپ های فناوری در سال‌های آینده چه تغییر و روند دیگری را باید انتظار داشته باشیم؟
در اینجا برخی از آنها آورده شده است:

  1. پشتیبانی مشتری نگرانی اصلی و مهم بیشتر استارت آپ‌ها خواهد بود. برای سال ۲۰۲۱ ، خدمات مشتری نگرانی اصلی بیشتر استارت آپ های فناوری می‌باشد، امید داریم که وضعیت بهداشت جهانی به طور قابل توجهی بهبود یابد.
    البته نکته‌ای که وجود دارد این است که بعد از بهبود جهانی در این بیماری باید روند استارت‌آپ‌هارا فوق صعودی در نظر بگیریم
    زیرا که مردم از محدودیت‌های رفتاری خلاص شده‌اند و برخی از شرکت های تازه کار مسافرتی دریافت رزروهای هتل و تورهای جدید را شروع می‌کنند ، اگرچه میزان بازدید و مراجعه هنوز به آمار قبل از COVID خیلی فاصله دارد.
  2. استارت آپ های فناوری اکنون هوش مصنوعی را به کار می‌گیرند؛ هوش مصنوعی یا AL سالهاست که در صنعت فناوری سر و صدا ایجاد کرده و خود را در شرکت‌های دانش بنیان جا داده است.
    کما فی سابق در سال ۲۰۲۱ و سالهای آینده بیشتر نیز خواهد شد. در حالی که برخی از مشاغل هنوز در ادغام هوش مصنوعی در سیستم های فعلی خود مردد هستند، اما به زودی عامل مشترک صنعت‌های مختلف خواهد بود.

شتابدهنده کیان

شتاب‌دهنده کیان فعالیت خود را به طور رسمی از ابتدای سال ۱۳۹۸ برای پرورش ایده‌های خلاقانه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان آغاز کرده است. این شتاب‌دهنده از استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری در حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، فنی و مهندسی و سخت‌افزاری حمایت می‌کند. این حمایت‌ها در قالب بسته خدمات شامل ارائه مشاوره، آموزش ، تخصیص فضای استقرار اداری ، ارائه خدمات کارگاهی و آزمایشگاهی برای توسعه محصول، پرداخت بذرمایه  و فراهم آوردن امکان دسترسی به شبکه سرمایه‌گذاران ، کارآفرینان و شرکای صنعتی برای استارتاپ‌ها است.