هوش هیجانی و زبان بدین

هوش هیجانی و زبان بدن

زبان بدن به سیگنالهای غیرکلامی اشاره دارد که ما برای برقراری ارتباط از آنها استفاده می کنیم.

به گفته کارشناسان ، این سیگنال های غیرکلامی قسمت عظیمی از ارتباطات روزانه ما را تشکیل می دهند.

از حالت های صورت گرفته تا حرکات بدن ، چیزهایی که نمی گوییم هنوز هم می توانند حجم زیادی از اطلاعات را منتقل کنند.

هم اتاقی شما از در وارد می شود ، کیف خود را به پایین میز آشپزخانه می اندازد و به اتاقش هجوم می برد. فکر می کنید در آن لحظه چه احساسی دارد؟

به طور کلی می توانیم احساسات افراد را بر اساس حالت چهره و زبان بدن آنها حدس بزنیم. زبان بدن هم اتاقی شما ، سرنخ های کاملاً واضحی را نشان می دهد که احتمالاً احساس عصبانیت کرده است. اما در برخی شرایط ، نشانه های جسمی ممکن است مبهم باشد ، مانند وقتی عصبی هستید لبخند بزنید یا بخاطر خوشبختی گریه کنید. به همین دلیل است که افراد نمی توانند فقط به حالت های صورت یا زبان بدن اعتماد کنند – آنها نیز این زمینه را در نظر می گیرند.

هوش هیجانی و زبان بدن

به گفته تلنت اسمارت ، بیش از یک میلیون نفر را آزمایش کرده و فهمید که هرچه هوش هیجانی بالا تر باشد ، عملکرد افراد بهتر است. این افراد به نوعی قدرت سیگنال های نا پیدا و ناگفته را می دانند و بر این اساس زبان بدن خود را کنترل می کنند.

با ۵ مورد از اشتباهات رایج در زبان بدن اشنا شوید :

۱: مغز سخت گیر است تا قدرت را با میزان فضای اشغال شده برابر کند. ایستادن صاف با شانه ها به پشت یک موقعیت قدرت که اعتماد به نفس شما را بالا می برد. این میزان فضای شما را به حداکثر می رساند. از طرف دیگر، سست شدن نتیجه فروپاشی فرم شماست – فضای کمتری را اشغال می کند و انرژی کمتری را نیز تولید می کند ، حفظ وضعیت خوب سبب محترم شمرده شدن طرف می گردد.

۲: حرکات اغراق آمیز می تواند بیانگر این باشد که شما دارای ضعف هستید. حرکات کوچک و کنترل شده را انجام دهید تا رهبری و اعتماد به نفس را نشان دهد ، و حرکات باز – مانند باز کردن بازوها یا نشان دادن کف دست ها – به طرف مقابل می رساند که شما چیزی برای پنهان کردن ندارید.

۳: چک کردن ساعت هنگام مکالمه با کسی نشانه آشکار بی احترامی ، بی حوصلگی و عجله داشتن است و به طرف مقابل می فهمانید که شما کارهای بهتری نسبت به صحبت با شخصی که با او هستید انجام داده اید و مایلید آنها را ترک کنید.

۴: دستهای ضربدری شده – و تا حدی پاهای ضربدری شده – موانع جسمی هستند که نشان می دهد شما به صحبت های طرف مقابلتان مشتاق نیستید. حتی اگر لبخند می زنید یا درگیر گفتگوی دلپذیری هستید ، ممکن است شخص مقابل احساس خسته کننده ای داشته باشد که شما حوصله ش را ندارید.

۵: ناسازگاری بین کلمات و حالت چهره شما باعث می شود که مردم احساس کنند که چیزی درست نیست و آنها کم کم شک میکنند که می خواهید آنها را فریب دهید ، حتی اگر دقیقاً نمی دانند چرا و چگونه.

به عنوان مثال ، لبخند عصبی هنگام رد پیشنهاد در حین مذاکره ، هیچ کمکی به راحت کردن کارتان نمیکند. این باعث می شود که شخص مقابل از کار با شما ناراحت شود زیرا تصور می کند که شما در حال انجام کاری هستید و اهمیتی به او نمی دهید.

شتابدهنده کیان

شتاب‌دهنده کیان فعالیت خود را به طور رسمی از ابتدای سال ۱۳۹۸ برای پرورش ایده‌های خلاقانه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان آغاز کرده است. این شتاب‌دهنده از استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری در حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، فنی و مهندسی و سخت‌افزاری حمایت می‌کند. این حمایت‌ها در قالب بسته خدمات شامل ارائه مشاوره، آموزش ، تخصیص فضای استقرار اداری ، ارائه خدمات کارگاهی و آزمایشگاهی برای توسعه محصول، پرداخت بذرمایه  و فراهم آوردن امکان دسترسی به شبکه سرمایه‌گذاران ، کارآفرینان و شرکای صنعتی برای استارتاپ‌ها است.