معرفی برخی از نکات کلیدی در تولید محتوا

مطالب کیان اینوستینگ

مطالبی بگذارید که ارزش به اشتراک گذاری بالایی دارند

باید مطالبی منتشر کنیم که ازنظر دیگران و دوستانمان ارزش به اشتراک گذاری بالایی داشته باشند. سعی کنید در هنگام درج مطلب به این موضوع دقت کنید که چرا باید این مطلب را دیگران به اشتراک بگذارند! اگر بتوانید محتوایی تولید کنید که سبب انتشار مجدد توسط دنبال کنندگان شما بشود، به راحتی توسط دیگران خودتان را معرفی می کنید.

با هدف و منظور مطلب بگذارید

به مخاطبان خود با گذاشتن مطالب هدفمند ثابت کنید شما اگرچه شاید خیلی حرفه ای نباشید اما به اصول حرفه ای این کار اهمیت می‌دهید. فقط تولید محتوا کافی نیست، شما باید از تولید محتوای خود هدفی داشته باشید و این را به مخاطب نیز انتقال دهید.

استفاده از سرتیترهای جذاب و کاربردی

تگ های سرتیر ( ازH1 تا H6 ) را جدی بگیرید. استفاده از آنها را به همگان پیشنهاد می کنم. اما لطفا شورش را در نیاورید!! غذای شور را هیچکس دوست ندارد. باید بدانید که استفاده از سرتیترها در مواردی دارای محدودیت است. مثلا در هر صفحه باید و باید یک تگ H1 وجود داشته باشد و البته تعداد آن از دو عدد بیشتر نشود! اما مهمتر از تعداد استفاده از آنها تولید تیتر های جذاب و کابردی است. وقتی می خواهید تیتری را برای یک مطلب انتخاب کنید ببنید نوشته چه تیتری باعث می شود کاربران بیشتری به مطلب شما جذب شوند. اینکه شما بتوانید یک تیتر خوب بنویسید در زمان بازدید کاربران از سایت شما تاثیر بسزایی دارد. تیتر محتوای شما بازاریاب شماست. شما توسط آن مخاطبان را جذب می کنید. پس در تیترهای خود بالاترین دقت را انجام دهید.

سایت خود را هدف دار محتوا سازی کنید

خوب این یکی کمی نیاز به تجربه و تخصص دارد. اما با کمی مشاهده، می توانید حداقل از تجربه ی دیدن سایت های موفق، سایت خود را به تناسب آنها محتواسازی کنید. به طور معمول شما برای جذب مخاطبتان توسط محتوا ۸ ثانیه فرصت دارید. مغر مخاطب در این ۸ ثانیه تصمیم می گیرد که مطلب مورد نظر را بخواند یا به سراغ مطلب بعدی برود. پس وقتی محتوایی تولید می کنید سعی کنید اهداف خود را جلوی چشم کاربر قرار دهید. اینکه کاربران همه چیز جلوی دستشان باشد (از آخرین نمونه کارها، تا آخرین اخبار و صفحات مهم) تا هر وقت خواستند جهشی از مطلب فعلی بزنند، آن جهش نیز به سمت مطالب دیگر سایت شما باشد، نه اینکه به سایت دیگری بروند.

خاص بنویسید تا در ذهن باقی بمانید

مطالبی که شما می نویسید از یک لحن خاص و یک ادبیات خاص خود پیروی می کند. به طوری که اگر مخاطبان شما مدتی مطالبتان را بخوانند به آن لحن و ادبیات عادت می کنند. سعی کنید محتویات خود را با لحن و ادبیات خاص خودتان ترکیب کنید تا خالص ترین محتوای ممکن را ایجاد کرده باشید. این را بدانید که کاربرانی که مطالب شما را دنبال می کنند با لحن و ادبیات شما عجین شده اند و تغییر در اینها شاید آنها را از شما دور کند. پس همیشه با ادبیات خودتان مطالبتان را تهیه کنید. بنویسید و مشکلات و راه حل ها را با مخاطبانتان در میان بگذارید. مطمئن باشید نتیجه خواهید گرفت. همانند یک نویسنده مشهور.

از موضوع متن خارج نشوید

توجه داشته باشید مطالبی که می‌‌‌نویسید باید با موضوع متن شما ارتباط مستقیم داشته باشند یا حداقل به گونه‌‌‌ای از کلمات و جملات استفاده کنید که خارج از مبحث شما نباشد. برای انجام این کار می‌‌‌توانید از  LSI Keywords Latent Semantic Indexing  استفاده کنید. این کلمات باعث می‌‌‌شود گوگل به هنگام ایندکس کردن سایت و مقالات شما متوجه موضوع اصلی مقاله شود .
LSI Keywords کلماتی هستند که از نظر معنایی با کلمه کلیدی شما ارتباط مستقیم دارند.

از مطالب کپی‌‌‌شده بپرهیزید

به جای این که از مقالات و مطالب دیگر سایت‌‌‌ها کپی برداری کنید، آستین بالا بزنید و محتوای دلخواهتان را تولید کنید. این کار نه تنها باعث افزایش اعتبار سایت شما می‌‌‌شود بلکه در جلب اعتماد کاربران نیز تاثیرگذار خواهد بود.

با مخاطبان خود در ارتباط باشید

ارتباط با مخاطبین دو مزیت دارد. اول قدردانی از حضورشان در سایت و دوم این که، نظرات آن‌‌‌ها می‌‌‌تواند به بهبود روند کاری شما کمک کند.

هضم آسان مطالب در ذهن مخاطب

شما باید طیف گسترده ای از خوانندگان مطالبتان را در نظر بگیرید. همه با یک میزان علم، همه با یک دید مطالب شما را نمی خوانند ، پس باید مطالبتان را طوری بنویسید که برای اکثریت قابل هضم باشد. ما در اینجا نمی خواهیم به شما بگوییم در نوشتن مطالبتان از کلمات محاوره ای استفاده کنید و خیلی خودمانی از جملاتتان استفاده کنید. اصول کلاسیک مطلب نویسی را رعایت کنید اما برای جذب مخاطبان ، زیاد وارد کلمات و متون تخصصی نشوید. همچنین از خودمانی نوشتن پرهیز کنید. هرچقدر بتوانید مطالبی قابل هضم تر برای اکثریت بنویسید، در بازاریابی محتوا موفق تر خواهید بود.

از زیر عنوان استفاده کنید

یکی از راه‌‌های بهینه‌‌سازی محتوا استفاده از زیرعنوان در متن است. منظور دسته‌‌‌بندی کردن صفحات و مقالات در سایت و تقسیم کردن مطالب به چند قسمت است. با این کار امکان دسترسی آسان و سریع را برای کاربران و مخاطبان خود ایجاد می‌‌‌کنید.

شتابدهنده کیان

شتاب‌دهنده کیان فعالیت خود را به طور رسمی از ابتدای سال ۱۳۹۸ برای پرورش ایده‌های خلاقانه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان آغاز کرده است. این شتاب‌دهنده از استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری در حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، فنی و مهندسی و سخت‌افزاری حمایت می‌کند. این حمایت‌ها در قالب بسته خدمات شامل ارائه مشاوره، آموزش ، تخصیص فضای استقرار اداری ، ارائه خدمات کارگاهی و آزمایشگاهی برای توسعه محصول، پرداخت بذرمایه  و فراهم آوردن امکان دسترسی به شبکه سرمایه‌گذاران ، کارآفرینان و شرکای صنعتی برای استارتاپ‌ها است.