معرفی شغل های پر درآمد در جهان

مشاغل پردرآمد کیان اینوستینگ

مشاغل بهداشتی در فهرست پردرآمدترین مشاغل قرار دارند و آینده این بخش بسیار درخشان است. طبق BLS ، پیش بینی می شود که مشاغل مشاغل بهداشتی از سال ۲۰۱۹ تا ۲۰۲۹ با رشد ۱۵ درصدی روبرو شود – حدود ۲.۴ میلیون شغل جدید اضافه شود به گفته آژانس ، این رشد “عمدتا به دلیل پیر شدن جمعیت است که منجر به تقاضای بیشتر برای خدمات بهداشتی می شود.”

طبق داده های اداره آمار کار ، تهیه شده توسط اخبار ایالات متحده ، متخصصان بیهوشی پردرآمدترین کارگران در ایالات متحده هستند و متوسط ​​حقوق آنها ۲۶۷،۰۲۰ دلار در سال است. جراحان و جراحان دهان و دندان سه شغل برتر با بالاترین قدرت درآمد را جمع می کنند و مشاغل در بهداشت و درمان در مجموع ۱۰ مکان برتر را تشکیل می دهند.

برای اطمینان ، این مشاغل مراقبت های بهداشتی با درآمد بالا نیاز به آموزش های پرهزینه دارند. طبق گفته انجمن کالج های پزشکی آمریکا ، چهار سال تحصیل در دانشکده پزشکی برای کلاس ۲۰۱۹ در دانشگاه های دولتی حدود ۲۵۰،۰۰۰ دلار و در دانشگاه های خصوصی ۳۳۰،۱۸۰ $ هزینه دارد. اما برای کسانی که فارغ التحصیل می شوند ، می تواند نتیجه بدهد: طبق تحقیقات موسسه بروکینگز ، پزشکان بیش از هر حرفه دیگری در ردیف ۱٪ درآمدزایی قرار دارند.

در مجموع ، بیش از نیمی از مشاغل موجود در این لیست – ۱۴ مورد – نیاز به مدرک دکترا دارند و همه آنها به جز یک رشته پزشکی هستند. حقوقدانانی که U.S. News در صنعت خدمات اجتماعی دسته بندی می کنند ، متوسط ​​حقوق ۱۴۴،۲۳۰ دلار در سال دارند.

نه شغل پردرآمد که همه آنها از شش رقم حقوق بیشتر هستند فقط به مدرک لیسانس نیاز دارند.

شغل پردرآمد که معمولاً فقط به یک مدرک کارشناسی چهار ساله نیاز دارد مهندس نفت است که سالانه ۱۵۶،۳۷۰ دلار درآمد دارد. مهندسان نفت به طور معمول در یک دفتر کار می کنند و به مکان های حفاری سفر می کنند تا روش های استخراج نفت و گاز از ذخایر زیر سطح زمین را طراحی و توسعه دهند. به گزارش اخبار ایالات متحده ، در حالی که مهندسی نفت پردرآمدترین کالج محسوب می شود ، یک شغل در این زمینه می تواند استرس زا و طولانی باشد.

نقش خلبان در سال ۲۰۲۰ برای اولین بار در این لیست ظاهر می شود و سالانه ۱۴۶،۶۶۰ دلار درآمد کسب می کند. برخی از شرکت های هواپیمایی خلبانانی را که دارای مدرک لیسانس هستند استخدام می کنند ، اگرچه تحصیلات دانشگاهی همیشه مورد نیاز نیست. خلبانان همچنین برای کسب مجوز خلبانی تجاری و گواهینامه خلبان حمل و نقل هواپیمایی از سازمان هواپیمایی فدرال آموزش می بینند. داوطلبان شغلی معمولاً برای ارزیابی تفکر انتقادی و تصمیم گیری تحت فشار ، با شرکتهای هواپیمایی آزمایشهای روانشناسی و استعداد را انجام می دهند.

سایر مشاغل پردرآمد که معمولاً فقط به یک مدرک چهار ساله نیاز دارند ، نقشهایی در مهندسی ، فناوری اطلاعات ، فروش و بازاریابی و تجارت دارند.

معرفی دیگر مشاغل ِ پردرآمد

مدیریت شبکه های اجتماعی

جایگاهی که شبکه های اجتماعی در عصر حاضر در زندگی مردم دارند بر کسی پوشیده نیست. اما همین جایگاه فعلی، بخش اندکی از جاه طلبی های موسسان این شبکه ها می باشد. تا سال ۲۰۰۴ فیس بوکی وجود نداشت، تا سال ۲۰۰۶ هم توئیتر تاسیس نشده بود و قبل از سال ۲۰۱۰ اینستاگرام وجود نداشت. اگر سال ۲۰۰۲ می گفتی مدیر شبکه های اجتماعی، شاید عده ی بسیاری در جهان به شما می خندیدند. اما امروز این موقعیت شغلی بسیار پر طرفدار و البته پر تقاضاست. افراد حاضر در این حوزه معمولا بین ۵۰ تا ۵۷ هزار دلار در سال درآمد دارند که عدد بسیار جالبی است. 

محقق اطلاعات

اگرچه عبارت محقق اطلاعات از سال های دور و دهه ۱۹۶۰ میلادی وجود داشته است اما امروزه تعریف آن تغییر نموده و شرح فعالیت آن به انجام اموری چون تحلیل، تصفیه و جمع آوری حجم بسیار زیادی از اطلاعات باز می گردد. این موقعیت شغلی تا سال ۲۰۰۰ میلادی مانند آنچه امروزه فراگیر است فراگیر نشده بود. هم اکنون و در سال ۲۰۱۹ محقق اطلاعات به یکی از پر تقاضاترین سمت های شغلی تبدیل شده است که شرایطش با سال ۲۰۰۰ اصلا قابل قیاس نیست. این موقعیت شغلی توانسته است از سال ۲۰۰۰ تا کنون برای دو سال پیاپی لقب بهترین شغل آمریکا را برای خود کند. جالب تر از همه ی این ها موضوع درآمد این شغل است که عددی بالغ بر ۱۱۰ هزار دلار در سال است و امتیاز رضایت ۴.۴ از ۵ را از همه افرادی که در این زمینه فعالیت دارند، دریافت نموده است.

کارهای مربوط به هوش مصنوعی

سال ۲۰۰۲ مفهومی جدید به دنیای تجارت معرفی شد که هوش مصنوعی نام داشت. از زمان عرضه تا کنون هوش مصنوعی به یکی از کلمات کلیدی مهم جهان تبدیل شده که سرعت پردازش کامپیوتری و اطلاعات عظیم به انقلابی در زمینه هوش مصنوعی تبدیل شده است. در حال حاضر مشاغل مختلفی در حوزه هوش مصنوعی وجود دارد که از جمله ی آن می توان به مهندسی هوش مصنوعی، مدیر پروژه هوش مصنوعی و کپی رایتر بات چت اشاره نمود.

معماری فضای ابری

اگر تا سال ۲۰۰۲ از مردم سوال می کردی که فضای ابری چیست، خیلی ها با تعجب به ابرهای آسمان اشاره می کرده و با لبخند به شما پاسخ می دادند. اکثر پلتفرم های ابری تا اوایل سال های ۲۰۰۰ میلادی وجود خارجی نداشتند اما امروز تقاضا برای این تکنولوژی ها سر به فلک کشیده است و در کنارش شغلی به نام معمار فضای ابری ایجاد شده که درآمد بسیار خوبی هم دارد. اگر این حرفه ی شغلی را دنبال کنید می توانید در سال به درآمد ۱۴۰ هزار دلاری برسید که عددی فوق العاده است.

شتابدهنده کیان

شتاب‌دهنده کیان فعالیت خود را به طور رسمی از ابتدای سال ۱۳۹۸ برای پرورش ایده‌های خلاقانه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان آغاز کرده است. این شتاب‌دهنده از استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری در حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، فنی و مهندسی و سخت‌افزاری حمایت می‌کند. این حمایت‌ها در قالب بسته خدمات شامل ارائه مشاوره، آموزش ، تخصیص فضای استقرار اداری ، ارائه خدمات کارگاهی و آزمایشگاهی برای توسعه محصول، پرداخت بذرمایه  و فراهم آوردن امکان دسترسی به شبکه سرمایه‌گذاران ، کارآفرینان و شرکای صنعتی برای استارتاپ‌ها است.