معرفی چند نمونه از کسب و کار های مهم و پر درآمد اینترنتی

مشاغل اینترنتی کیان اینوستینگ

در اوج همه گیری کرونا، متاسفانه،بسیاری از مردم از کار،بیکار شدند و صنف های بسیاری به تعطیلی درآمدند.اما برخی از مشاغل، که بشر فکرش را نیز نمیکرد، چنان به درآمدی فوق العاده ای دست پیدا کرده اند که آینده صاحبان خود را به طور کلی عوض کرده اند. تمامی این مشاغل به جز تعدادی انگشت شمار، اینترنتی هستند و به صورت آنلاین، انجام می شوند. این مشاغل، در دنیای خارج از ایران، محبوبیت بسیاری پیدا کرده اند.اگرچه در ایران نیز، به آرامی در حال پیشرفت هستند.شما می توانید با استفاده از ارتباط با دنیای خارج از کشور، شغل خود را ایجاد کنید و اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید، به راحتی می توانید  کسب و کار خودتان را راه اندازی کنید. هرچند تعدادی از مشاغل به راحتی در ایران نیز قابل اجرا هستند و شما اینجا، می توانید تجارت خود را راه بندازید.

مشاغل اینترنتی

حال می خواهیم ، لیستی از پردرآمد ترین و موفق ترین کسب و کار های اینترنتی در خارج از ایران و داخل ایران را مشاهده کنیم. شما نیز میتوانید یک سری از این مشاغل ، با توجه به استعدادتان ایجاد کنید:

آژاس بازاریابی

آژانس بازاریابی چیست؟ تجارت ها با آژانس ها و بازاریابی، یک تجارت بسیار پر سود می باشد که با طراحی های گرافیک و طراحی های وبسایت، خدمات مشاوره ای و و گستره وب همراه می باشد.در دوران همه گیری کرونا، بازار های خرده فروشی در این آژانسها به پر سود ترین سهام خود در این عصر رسیده اند. تصور کنید، در اینجا حتی آجر شما را خریدار هستند! در آژانس های بازاریابی، برای استعداد شما ارزش قائل می شودند و حتی ممکن است روی شما سرمایه گذاری کنند.

بلاگر

بلاگر ها، معمولا به کار تولید محتوا مشغول هستند اما امروزه اسم بلاگر ها به عنوان،کسانی که تبلیغات انجام می دهند، در رفته است.بلاگر ها شغل بسیار پر سود و جالبی ست که در آن، شما میتوانید نظرات خود را با مردم به اشتراک بگذارید و به نقد یک محصول بپردازید یا حتی تبلیغ کنید.

دستیار مجازی

بسیاری از پیج ها و یا وبلاگ های بسیار فعال، نیازمند کسی هستند که کار های روزمره آنها مثل جواب دادن، پست گذاشتن و .. را انجام دهد.دستیار مجازی در واقعیت شبیه به منشی است منتها، به جای شرکت، مطب یا هر جای دیگر، شما با رسانه های اجتماعی سروکار دارید.

مدیر رسانه های اجتماعی

کار مدیر رسانه های اجتماعی، بسیار شبیه به دستیار مجازی ست با این تفاوت، دستیار مجازی، مسئول همه کار هاست ولی مدیر رسانه های اجتماعی، تنها حساب یک رسانه مانند واتس اپ،تلگرام یا فیسبوک  و اینستاگرام را مدیریت می کند. این شغل، در ایران به آدمین نیز معروف است.

مشاور رسانه های اجتماعی

شما در اینجا به جای مدیریت حساب های اجتماعی دیگران، برای خودتان حساب باز می کنید و به ارائه استعداد ها و خدمات خودتان، می پردازید.شاید این شغل کمی زمان بر باشد، اما مطمئن باشید میزان موفقیت در آن، بسیار بیشتر از دستیار مجازی یا مدیریت رسانه های اجتماعی دیگران است.

اینفلوئنسر شبکه های اجتماعی

می توانید روی حساب های خود تمرکز بیشتری کنید و خودتان را ارتقا ببخشید و روی مردم، تاثیر های مثبتی ایجاد کنید و نفوذ خود را در شبکه های اجتماعی بالا ببرید.در اینجا، شما با برند ها برای تبلیغ آنها همکاری می کنید و کسب درآمد می کنید.

نویسنده کتاب های الکترونیکی

از استعداد و تخیل نویسندگی تان استفاده کنید و بهترین کتابتان را بنویسید.در صورتی که مورد تایید قرار گیرد، در وبسایت آمازون منتشر خواهد شد و اگر بخت با شما یار باشد، فروش موفقیت آمیزی نصیبتان می شود و شاید حتی بتوانید کتابتان را وارد سایت معروف گودریدز کنید و به موفقیت و معروفیت جهانی دست پیدا کنید.

خالق دوره های آنلاین

یکی از شغل های پردرآمد، خلق کردن دوره های تخصصی خودتان است.شما می توانید با توجه به حوزه خودتان، چه هنری چه فنی، دوره های تخصصی خلق کنید و در وبسایتتان به اشتراک بگذارید و می توانید بابت هر دوره مفیدی که به اجرا می گذارید، مبالغ مختلف دریافت کنید.

آموزش تجارت آنلاین

اگر در تجارت آنلاین تخصصی دارید، می توانید آن را در اسکایپ یا واتس اپ، به دیگران آموزش دهید. شاید کمی دور از ذهن به نظر برسد، اما باور کنید مردم برای آموختن چنین دوره ها و آموزش هایی، سر و دست می شکنند!

بازاریابی پیوسته

بازاریابی پیوسته، به شما این امکان را می دهد که برای شرکت یا برندی، به صورت بازاریاب، محصولات یا خدماتشان را به فروش برسانید یا سبب بستن قرارداد های مختلف با شرکت ها شوید.آنگاه می توانید سهم خود را از هر قرارداد یا فروش، بردارید.

پادکستر

شما همچنین می توانید پادکست خود را به عنوان یک تجارت آنلاین راه اندازی کنید و برای ایجاد مشاغلی پیرامون محتوای خود ، تبلیغات یا حمایت های مالی ، بفروشید.

فروشنده “ای بِی”

اگر شما محصولی را تولید کرده اید ولی نمی دانید چگونه از آن به درآمد برسید، میتوانید با بازکردن حساب خود در فروشگاه های آنلاین مانند “ای بِی”، محصول خود را به فروش برسانید.

طراح وب

اگرچه طراحی وب بسیار مشکل و نیاز به دانش فراوانی دارد، اما با ارائه این خدمات به صاحبان خواستار طراح وب، شما به درآمد فراوانی میرسید. اگر حتی به مقدار کم نیز در این زمینه دانش دارید، آن را ارتقا دهید.

ارتقا دهند وبسایت

همچنین شما می توانید در مرحله بعدی طراحی وبسایت، پا را فراتر گذشته و آن را ارتقا دهید. اگرچه این کار نیز به دانش فنی نیاز دارد اما به پای دقت و تیز بودن طراحی وب، نمی رسد و زمان کمتری نیز برای آن، باید صرف کنید.

طراح گرافیک

می توانید نسبت به طراح وبسایت و ارتقا دهنده وبسایت، کمتر خدمات فنی انجام دهید و بیشتر به طراحی های گرافیکی و مدرن بپردازید و مشتریان خود را جذب کنید.

کانال یوتوب

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که در مقابل دوربین راحت هستید، به راحتی می توانید ویدئو های خود را در کانال یوتوب آپلود کنید و تجارت آنلاین راه اندازی کنید و از طریق تبلیغات، کسب درآمد کنید.

برنامه نویسی

به احتمال زیاد، پردرآمد ترین شغل در این لیست، متعلق به برنامه نویسان می باشد.برنامه نویسی یک دانش گسترده و بسیار سخت در حوزه کامپیوتر است و شما حتما باید علم کافی را در این مورد داشته باشید. سپس، می توانید بر اساس نیاز های مشتری ها خود، برنامه های تلفن همراه برایشان ایجاد کنید یا حتی می توانید برای خود برنامه بنویسید و درآن به بازاریابی و تبلیغ بپردازید.

شتابدهنده کیان

شتاب‌دهنده کیان فعالیت خود را به طور رسمی از ابتدای سال ۱۳۹۸ برای پرورش ایده‌های خلاقانه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان آغاز کرده است. این شتاب‌دهنده از استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری در حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، فنی و مهندسی و سخت‌افزاری حمایت می‌کند. این حمایت‌ها در قالب بسته خدمات شامل ارائه مشاوره، آموزش ، تخصیص فضای استقرار اداری ، ارائه خدمات کارگاهی و آزمایشگاهی برای توسعه محصول، پرداخت بذرمایه  و فراهم آوردن امکان دسترسی به شبکه سرمایه‌گذاران ، کارآفرینان و شرکای صنعتی برای استارتاپ‌ها است.