کناره گیری جف بزوس از مدیریت آمازون

مدیریت جدید آمازون - کیان اینوستینگ

جف بزوس مدیر عامل شرکت آمازون قصد دارد در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ به طور کامل از این شرکت کناره گیری کرده و تنها به عنوان رئیس هیئت مدیره فعالیت کند. اندی جاسی مدیر سرویس های وب آمازون به عنوان جایگزین بزوس فعالیت خود را در این فروشگاه اینترنتی آغاز خواهد کرد.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا ، بزوس بنیانگذار آمازون از سال ۱۹۹۴ و تنها با راه اندازی یک فروشگاه آنلاین کتاب فعالیت خود را آغاز کرد. اکنون پس از گذشت سی سال آمازون به یک غول فناوری با یک سرمایه ۱.۷ تریلیون دلاری تبدیل شده که در بازار فروشگاه های آنلاین تقریباً بی رقیب بوده است.

مدیریت جدید آمازون

بزوس ۵۷ ساله اعلام کرده اکنون قصد دارد مدیریت آمازون را به مدیر کنونی سرویس‌های وب واگذار کند. این جایگزینی در نیمه دوم ۲۰۲۱ انجام گرفته و به این ترتیب اندی جاسی ۵۳ ساله قرار است مدیریت کامل امازون را بر عهده بگیرد. پس از آن بزوس تنها به عنوان رئیس هیئت مدیره آمازون فعالیت خواهد کرد. بزوس با فعالیت بیش از دو دهه در آمازون به یکی از افراد تاثیر گذار در بازار فناوری و تجارت تبدیل شده است. این فرد با سرمایه ۱۹۰ میلیارد دلاری در کنار استیو جابز و بیل گیتس از ثروتمندترین افراد جهان شناخته می شوند.

آمازون در سال های اخیر تمرکز خود را بر روی برخی فعالیت ها و پروژه های شخصی قرار داده بود. این شرکت در سال ۲۰۱۳ با خرید نشریه واشنگتن پست برای آینده آمازون برنامه‌ریزی‌هایی را انجام داد.

آمازون در همه‌گیری کرونا توانست رشد سرسام آوری را تجربه کرده و درآمد آن در سه ماهه آخر ۲۰۲۰ به ۱۲۵.۶میلیارد دلار برسد. این اولین بار بوده که آمازون توانسته در یک فصل درآمدی بیش از ۱۰۰ میلیارد دلار داشته باشد. بزوس با داشتن ۱۰.۶ درصد از سهام این شرکت حتی پس از کناره‌گیری نیز بزرگترین سهامدار آن باقی خواهد ماند.

شتابدهنده کیان

شتاب‌دهنده کیان فعالیت خود را به طور رسمی از ابتدای سال ۱۳۹۸ برای پرورش ایده‌های خلاقانه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان آغاز کرده است. این شتاب‌دهنده از استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری در حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، فنی و مهندسی و سخت‌افزاری حمایت می‌کند. این حمایت‌ها در قالب بسته خدمات شامل ارائه مشاوره، آموزش ، تخصیص فضای استقرار اداری ، ارائه خدمات کارگاهی و آزمایشگاهی برای توسعه محصول، پرداخت بذرمایه  و فراهم آوردن امکان دسترسی به شبکه سرمایه‌گذاران ، کارآفرینان و شرکای صنعتی برای استارتاپ‌ها است.