معرفی بهترین شهرهای استارت آپ در سال ۲۰۲۰

شهر های استارت آپ کیان اینوستینگ

سال ۲۰۲۰ یک سال پرحادثه بوده است. با وجود مشکلات اجتماعی و اقتصادی ، در شهرهای معدودی از شهرها که به اجتماع کارآفرینان و نوآوری هایی که ایجاد می کند ، بالاتر از بقیه هستند. در این مقاله ، نگاهی خواهیم انداخت به ۱۰ تا از بهترین شهر ها برای استارت آپ ها در سال ۲۰۲۰.

بهترین شهرها برای استارت آپ

  • خلیج سانفرانسیسکو ، ایالات متحده
  • نیویورک ، ایالات متحده
  • لندن، انگلستان
  • منطقه بوستون ، ایالات متحده
  • منطقه لس آنجلس ، ایالات متحده را متحد می کند
  • پکن، چین
  • منطقه تل آویو ، اسرائیل
  • برلین، آلمان
  • مسکو، روسیه
  • شانگهای، چین

خلیج سانفرانسیسکو ، ایالات متحده

در ابتدا با اختلاف قابل توجهی ، خلیج سانفرانسیسکو نمونه ای بارز از شکل ظاهری اکوسیستم استارتاپ است. این شهر بیش از هر شهر دیگری در جهان شاخک تک شاخ تولید کرده و برای کارآفرینانی که به دنبال سرمایه گذاری ، استعداد و رشد واقعاً موشکافانه هستند به مکه تبدیل شده است. این منطقه یک پدیده واقعاً منحصر به فرد است.

نیویورک ، ایالات متحده

بعد از خلیج سانفرانسیسکو ، نیویورک دومین شهر در رتبه بندی جهانی استارتاپ های ما طی چند سال گذشته است. نیویورک در سال ۲۰۲۰ به شدت تحت تأثیر COVID-19 قرار گرفته است و شرکت های نوپای نیویورک با تحریک سریع و تطبیق نوآوری های خود به منظور خدمت به مبارزه با همه گیری ، به آنها واکنش نشان داده اند.

لندن ، انگلستان

انگلیس ؛ رتبه دوم در کشورهای جهان در گزارش اکوسیستم جهانی است. بیشتر موفقیت آن را می توان به قدرت پایتخت آن – لندن نسبت داد. این شهر تنها شهری در میان ۵ کشور برتر است که یک شهر ایالات متحده نیست. نشان دادن اینکه مرکز شهر پایتخت چقدر یک مرکز جهانی بی نظیر است.

در مواجهه با Brexit ، نگرانی هایی در مورد تأثیر اکوسیستم لندن وجود دارد. بسیاری از شرکتها قبلاً تصمیم گرفته اند دفاتر جدید را در سایر مراکز مهم نوآوری اروپا انتخاب کنند. علیرغم این ، لندن به عنوان یک قدرت اقتصادی ادامه خواهد داد زیرا به دنبال روابط تجاری بیشتر به کشورهای خارج از انگلیس است.

بوستون ، ایالات متحده

در سال ۲۰۲۰ ، بوستون از لس آنجلس به عنوان چهارمین اکوسیستم قوی در جهان پیشی گرفته است. بخش عمده ای از نوآوری های بوستون به توسعه دستگاه های پزشکی با کیفیت بالا (مخصوصاً از زمان شیوع بیماری همه گیر دنبال می شود) و فناوری های عمیق مرتبط است. این امر احتمالاً به دلیل جمعیت جوان آن و تأثیر دانشگاه های مهم و مشهور جهان است.

منطقه لس آنجلس ، ایالات متحده

اگرچه یک واحد سقوط کرده است ، لس آنجلس همچنان در ۵ اکوسیستم برتر جهان باقی مانده است. در مقایسه با بوستون ، LA بیشتر در B2C متمرکز است ، بخشهای عمده در حال رشد در شهر شامل فیلم و رسانه ، ورزش ، زیبایی و دفاع هوافضا هستند. تلاش برای تخفیف مالیاتی در لس آنجلس یکی از دلایلی است که از سال ۲۰۱۳ به بعد در یک دوره رشد سریع در تعداد شرکت های راه اندازی شده وجود دارد. LA نشان دهنده فاصله قابل توجهی بین ۵ اکوسیستم برتر و سایر اکوسیستم های استارت آپ است. پیشی گرفتن از LA و کسب جایگاه در میان ۵ تیم برتر یک کار دشوار است.

پکن ، چین

پکن امسال با ۱۱ پله صعود به ۱۰ رتبه برتر رسیده است ، که نه تنها رشد سریع آن ، بلکه رشد سریع چین در صحنه جهانی را نشان می دهد. در حالی که بخشی از این را می توان به الگوریتمی بهبود یافته از طرف ما نسبت داد ، اما این افزایش با رشد آشکار کمیت و کیفیت شرکت های نوپا توجیه می شود و به رشد اجتناب ناپذیر کشور کمک می کند.

شتابدهنده کیان

شتاب‌دهنده کیان فعالیت خود را به طور رسمی از ابتدای سال ۱۳۹۸ برای پرورش ایده‌های خلاقانه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان آغاز کرده است. این شتاب‌دهنده از استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری در حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، فنی و مهندسی و سخت‌افزاری حمایت می‌کند. این حمایت‌ها در قالب بسته خدمات شامل ارائه مشاوره، آموزش ، تخصیص فضای استقرار اداری ، ارائه خدمات کارگاهی و آزمایشگاهی برای توسعه محصول، پرداخت بذرمایه  و فراهم آوردن امکان دسترسی به شبکه سرمایه‌گذاران ، کارآفرینان و شرکای صنعتی برای استارتاپ‌ها است.