اطلاعات کامل در مورد سئو کلاه سفید و کلاه سیاه

سئو ( SEO ) کیان اینوستینگ

در دنیای بهینه سازی موتور جستجو (SEO) ناحیه خاکستری زیادی وجود دارد و باورهای غلطی در مورد آنچه که به عنوان تکنیک های قانونی SEO به حساب می آید.

تکنیک های SEO کلاه سفید قهرمانان هستند – تاکتیک هایی که در شرایط خدمات موتورهای جستجو برای بهبود رتبه بندی صفحه نتایج موتور جستجو سایت (SERP) کار می کنند.
تکنیک های SEO کلاه سیاه شرور هستند – تاکتیک هایی که ممکن است رتبه بندی SERP بالاتری در سایت ایجاد کنند ، اما غیراخلاقی هستند و دستورالعمل های موتور جستجو را نقض می کنند.

درک اینکه چه چیزهایی در مورد بهترین روشهای جستجوگر SEO می آید برای حفظ یکپارچگی وب سایت ، رتبه بندی آنلاین و قابلیت مشاهده ضروری است.

در اینجا چندین تاکتیک برتر White SEO وجود دارد که می توانید برای “بازی کردن طبق قوانین” برای تقویت حضور وب سایت خود استفاده کنید:

محتوای با کیفیت
کلمات کلیدی مربوط به محتوا
عنوان صفحه و فراداده غنی از کلمات کلیدی
کد ناب / زبان نشانه گذاری کاملاً ساختاریافته
پیوندهای ورودی معتبر
پیمایش وب سایت ساده
زمان بارگیری سریع صفحه

سئو ی کلاه سفید چیست؟

سئوی کلاه سفید بر خلاف کلاه سیاه است یعنی راه کار های اصولی بالا آوردن وبسایت در موتور های جستجو به صورت بلند مدت اما نتایج آن نیز طولانی مدت بوده و ریسک نخواهد داشت. کلاه سفید بهترین و موثر ترین روش برای سئو کردن میباشد. در این روش ما از قوانینی که موتور های جستجو استفاده میکنیم مانند google. روش وایت هت موافق تمام قوانین موتورهای جستجو است .

محتوای با کیفیت

ایجاد محتوای با کیفیت از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا موتورهای جستجو را نشان می دهد که سایت شما منحصر به فرد و مناسب برای نمایش است. تحقیق درباره کلمات کلیدی که هم دم کوتاه و هم بلند هستند و مربوط به سایت شما هستند نیز انجام این کار ضروری است. حتماً کلمات کلیدی را به طور طبیعی در عناوین ، متن های لنگر پیوند و عنوان صفحه وارد کنید. علاوه بر این ، مهم است که به طور منظم محتوای جدید مرتبط اضافه کنید. هر چقدر سایت شما از نظر محتوای غنی باشد ، به نظر می رسد از نظر موتورهای جستجو ، بازدید کنندگان انسانی و مدیران سایت که به احتمال زیاد به سایت شما لینک می شوند ، دارای ارزش بیشتری باشد. اگرچه ایجاد محتوای با کیفیت ممکن است زمانبر باشد ، اما در طولانی مدت ارزش آن را خواهد داشت.

سئو کلاه سیاه چیست ؟

سئوی کلاه سیاه یکی از روش هایی است که به وسیله ی آن رتبه وب سایت  خود را در موتور های جستجو از طریق زیر پا گذاشتن قوانین بالا میبرند. از اصطلاح black hat  برای هکرها و کسانی که کار های غیر قانونی با کامپیوتر انجام میدهند، استفاده میشود.

اجرای استراتژی ها و روش های بلک هت ممکن است در مدتی کوتاه باعث افزایش رتبه شما شود ولی در آینده می تواند برای سایت شما عواقب جبران ناپذیری داشته باشد یا میتوان گفت که جبران آن زمان و انرژی بسیار زیادی از شما میگیرد، در صورتی که موتور های جستجوگر به عنوان مثال گوگل فعالیت بلک هت شما را تشخیص دهند ممکن است سایت شما را در سند باکس قرار دهد یا حتی  سایت Dendexed  شود و شما از منبع شماره یک ترافیک محروم میشوید. از دید دیگر برخی از شیوه های بلک هت می تواند به طور قابل ملاحظه ای مفید باشد. داشتن درک درستی از سئوی بلک هت و عواقب آن بسیار ضروری است.

سئوی بلک هت ( کلاه سیاه ) معمولا  به عنوان یک امر نادرست  جا افتاده است که باعث افزایش رنک و رتبه سایت اما به صورت موقتی در نتایج موتور جستجوی گوگل میشود. این تکنیک ها برخلاف موتور جستجو هستند و امکان محروم شدن شما از موتور جستجو و سایت های وابسته به آن زیاد است.

SEO کلاه سیاه در اصل دقیقاً برعکس SEO کلاه سفید است.

اگر یک تاکتیک با معیارهای زیر مطابقت داشته باشد ، می توان آن را به عنوان کلاه سیاه طبقه بندی کرد.

این دستورالعمل های موتور جستجو را نقض می کند
تاکتیک های کلاه سیاه دستورالعمل های Google را نقض می کند و در بسیاری از موارد ، در این دستورالعمل ها مستقیماً به عنوان روشهایی که نباید استفاده کنید ، ذکر می شود.

به تاکتیک های دستکاری متکی است
در حالی که SEO کلاه سفید شامل جستجوی راه هایی برای بهبود تجربه کاربر است ، SEO کلاه سیاه به دستکاری الگوریتم Google برای بهبود رتبه بندی متکی است.

به بیان ساده ، اگر تاکتیکی طراحی شده باشد که گوگل فکر کند سایتی بیش از آنچه که واقعاً به کاربر ارزانی دارد ، به کاربران ارائه می دهد ، فریبنده است – و این سئو کلاه سیاه است.

این “برد سریع” است
بسیاری از استراتژی های مربوط به SEO کلاه سیاه بر بهره گیری از نقاط ضعف الگوریتم Google متمرکز است که می تواند بدون کار زیاد منجر به بهبود رتبه بندی شود.

و گرچه برخی از این تاکتیک ها می توانند نتیجه بگیرند ، اما تقریباً همیشه کوتاه مدت هستند.

این به این دلیل است که Google دائماً الگوریتم خود را بهبود می بخشد تا بهترین نتیجه را به جستجوگران ارائه دهد و از دارندگان سایتهایی که تجربه یک سایت عالی را ندارند ، از رتبه بندی خوب جلوگیری کنند.

این بدان معنی است که سایتهایی که از استراتژیهای کلاه سیاه استفاده می کنند هر زمان که یک بروزرسانی جدید الگوریتم وجود داشته باشد ، در معرض خطر از دست دادن رتبه خود قرار دارند – این یک روش کوتاه مدت تر از SEO کلاه سفید است.

تفاوت سئو کلاه سیاه و سئو کلاه سفید در چیست ؟

تفاوت بین SEO کلاه سیاه و SEO کلاه سفید مربوط به تکنیک های مورد استفاده در هنگام تلاش برای بهبود رتبه موتور جستجو در وب سایت است.

SEO کلاه سیاه به تکنیک ها و استراتژی هایی گفته می شود که برای دستیابی به رتبه های بالاتر جستجو و شکستن قوانین موتور جستجو استفاده می شوند. سئو کلاه سیاه فقط بر روی موتورهای جستجو تمرکز دارد و نه مخاطبان انسانی. SEO کلاه سیاه به طور معمول توسط افرادی که به دنبال بازگشت سریع به سایت خود هستند ، به جای سرمایه گذاری طولانی مدت در سایت خود استفاده می شود. برخی از تکنیک های مورد استفاده در سئو کلاه سیاه عبارتند از: پر کردن کلمات کلیدی ، تولید لینک ، نوشتارها و پیوندهای پنهان و ارسال هرزنامه به محتوای وبلاگ. پیامدهای سئو کلاه سیاه ممکن است منجر به ممنوعیت سایت شما در موتور جستجو شود و به عنوان جریمه استفاده از تکنیک های غیراخلاقی ، نمایه سازی شود.

SEO کلاه سفید به استفاده از تکنیک ها و استراتژی هایی گفته می شود که مخاطبان انسانی مخالف موتور جستجو را هدف قرار می دهند. تکنیک هایی که به طور معمول در SEO کلاه سفید استفاده می شود شامل استفاده از کلمات کلیدی و تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی ، انجام تحقیقات ، بازنویسی برچسب های متا برای ارتباط بیشتر آنها ، لینک دادن مجدد ، ایجاد لینک و همچنین نوشتن محتوا برای خوانندگان انسانی است. کسانی که از SEO کلاه سفید استفاده می کنند انتظار دارند که در دراز مدت در وب سایت خود سرمایه گذاری کنند ، زیرا نتایج طولانی مدت است.

شتابدهنده کیان

شتاب‌دهنده کیان فعالیت خود را به طور رسمی از ابتدای سال ۱۳۹۸ برای پرورش ایده‌های خلاقانه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان آغاز کرده است. این شتاب‌دهنده از استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری در حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، فنی و مهندسی و سخت‌افزاری حمایت می‌کند. این حمایت‌ها در قالب بسته خدمات شامل ارائه مشاوره، آموزش ، تخصیص فضای استقرار اداری، ارائه خدمات کارگاهی و آزمایشگاهی برای توسعه محصول، پرداخت بذرمایه  و فراهم آوردن امکان دسترسی به شبکه سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و شرکای صنعتی برای استارتاپ‌ها است.