اطلاعات و معرفی تبلیغات گوگل

تبلیغات گوگل کیان اینوستینگ

در هر ثانیه ، ۲.۳ میلیون جستجو در Google انجام می شود و اکثر صفحات نتایج جستجو شامل تبلیغات Google است. با پرداخت هزینه توسط مشاغل ، تبلیغات Google می تواند روشی کاملاً موثر برای هدایت ترافیک مرتبط و واجد شرایط به وب سایت شما باشد دقیقاً زمانی که افراد در جستجوی انواع محصولات یا خدماتی هستند که تجارت شما ارائه می دهد.

در این مقاله ، شما خواهید آموخت که تبلیغات Google چیست ، چگونه تبلیغات Google کار می کند و چرا باید تبلیغات Google خود را اجرا کنید.

Google با استفاده از Google Ads یا تبلیغاتی که در وب سایت های دیگر از طریق Display Display و برنامه AdSense Google ظاهر می شود ، تبلیغات پولی را ارائه می دهد که در نتایج جستجو در google.com ظاهر می شود.

نتایج حمایت شده یا تبلیغات (در کادر قرمز) با برچسب “آگهی” سبز نشان داده می شوند. از نتایجی که در زیر تبلیغات (در کادر سبز) نشان داده می شود ، به عنوان نتایج ارگانیک یاد می شود.

Google همچنین Display Ads را که در شبکه نمایش Google نشان داده می شوند ، ارائه می دهد. Display Network مجموعه گسترده ای از وب سایت های شخص ثالث خارج از کشور است که با Google همکاری کرده و برای ارائه تبلیغات Google توافق کرده اند. تبلیغات Google در شبکه نمایش می تواند در قالب متن ، تصویر ، ویدئو یا رسانه غنی باشد و متفاوت هدف قرار گیرد. این شامل بازاریابی مجدد و تبلیغات بنری است.

حراج Google Ads حول کلمات کلیدی متمرکز شده است – تبلیغ کنندگان لیستی از کلمات کلیدی را برای هدف گذاری انتخاب می کنند که مربوط به پیشنهادات تجاری آنها باشد ، کلماتی که مردم به احتمال زیاد هنگام جستجوی محصول خود استفاده می کنند. سپس آنها این کلمات کلیدی را پیشنهاد می دهند و بر اساس هر پیشنهاد ، مبلغی را که می خواهند برای یک کاربر Google پرداخت کنند تا بر روی تبلیغات وی کلیک کند ، قرار می دهند. این پیشنهاد ، همراه با یک امتیاز کیفیت تعیین شده توسط Google بر اساس کیفیت تبلیغات پیشنهادی شما ، تعیین می کند که کدام تبلیغات Google در SERP نشان داده شود. وقتی کاربران روی تبلیغات کلیک می کنند ، تبلیغ دهنده هزینه مشخصی را پرداخت می کند (هزینه هر کلیک یا CPC) ، که طبق فرمول زیر محاسبه می شود:

هزینه Google Ads بر اساس عوامل مختلفی از جمله رقابت کلمات کلیدی و صنعتی ، موقعیت جغرافیایی ، کیفیت کمپین های تبلیغاتی و موارد دیگر متفاوت است.

در ایالات متحده ، متوسط هزینه هر کلیک برای تبلیغات جستجوی Google در همه صنایع ۲.۳۲ دلار است. در کشورهای دیگر ، هزینه های متوسط برای Google Ads اغلب بسیار کمتر است.

وقتی که شما کلمه ای را در موتور جستجوی گوگل سرچ میکنید علاوه بر نتایج نمایش داده شده اصلی مواردی در بالای این لیست نتایج ظاهر میشود که در کنار آنها کلمه AD  نوشته شده است که این نتایج همان تبلیغات کلیکی گوگل است. برای شروع ابتدا نیاز به یک اکانت گوگل ادوردز دارید، پس از ایجاد حساب گوگل باید باید حساب خود را شارژ کنید. پس از شارژ شدن حساب میتوانیید تبلیغات کلیدی خود را شروع کنید. نمایش تبلیغات گوگل برای مشتریان شما رایگان است، یعنی زمانی که مشتری کلمات کلیدی شما را سرچ میکند و تبلیغ شما را سرچ میکنند و تبلیغ شما را مشاهده میکنند تا اینجا هزینه ای برای شما ندارد، زمانی برای شما هزینه خواهد داشت که مشتری بر روی تبلیغ شما کلیک کند و وارد سایت شود. برای آشنایی بیشتر با تبلغات گوگل ما را در ادامه مقاله تبلیغات گوگل چیست؟ همراهی بفرمائید.

چه مدت زمان می برد که تبلیغات در گوگل فعال شود؟

در ۹۹٪ مواقع تبلیغ شما در ۱۵ دقیقه فعال می شود ولی در بعضی مواقع گوگل به علت برسی سایت شما مدت زمان فعال شدن تبلیغ شما بیشتر خواهد شد.

آیا درج تبلیغات گوگل در ایران نیز وجود دارد؟

از آنجایی که ایران همچنان جزو کشورهای تحریم شده از نظر گوگل به حساب می آید به طور مستقیم نه ، اما با ترفند هایی میتوان این کار را انجام داد.

مزایای تبلیغات گوگل

۱.تبلیغات گوگلی شما به کسانی نمایش داده دمیشود که در جستجوی خدمات و یا محصولات مشابه کسب و کار شما هستند. پس در نتیجه کسانی که تبلیغ شما را میبینند تمایل بیشتری به واکنش در برابر تبلیغ گوگل شما دارند.

  1. شما میتوانید به طور دقیق انتخاب کنید که تبلیغاتتان در چه وبسایت هایی و در چه نقاط جغرافیایی (شهر ها، ایالت ها و حتی همسایگی آن ها)
  2. شبکه نمایش گوگل موسوم به GDN ، به تنهایی به بیش از ۸۰% کاربران در ایالات متحده دسترسی دارد

نحوه محاسبه هزینه هر کلیک در تبلیغات گوگل

به عوامل زیادی بستگی دارد که در اینجا به بخشی از آن اشاره می کنیم، فرض کنید که شما در زمینه فروش موبایل  کار میکنید، شما برای تبلیغ خود کلمه کلیدی خرید موبایل را انتخاب کرده اید، این کلمه باید در متن تبلیغ  شما موجود باشد در صورتی که متن شما رابطه ای با کلمات خرید موبایل نداشته باشد شما برای هر کلیک هزینه ی بیشتری باید پرداخت کنید، کلمه خرید موبایل باید در صفحه شما به عنوان تایتل نیز قرار داشته باشد و در آن صفحه درباره خرید موبایل توضیحاتی را نوشته باشید، از دیگران عوامل موثر زمان لودینگ صفحه سایت شما می باشد در صورتی که سایت شما زمان لود بالایی داشته باشد هزینه ی بیشتری را باید پرداخت کنید.

CTR یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در قیمت گذاری میباشد، CTR  درصد بین کلیک و سرچ کلمه می باشد، به طور مثال اگر در یک روز ۱۰۰ نفر کلمه خرید موبایل را سرچ کنند و ۳۰ نفر از آن ها روی تبلیغات گوگلی شما کلیک بکنند CTR اکانت شما ۳۰٪ میشود ، بالاتر بودن CTR  باعث کم تر شدن هزینه هر کلیک شما می شود.

شتابدهنده کیان

شتاب‌دهنده کیان فعالیت خود را به طور رسمی از ابتدای سال ۱۳۹۸ برای پرورش ایده‌های خلاقانه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان آغاز کرده است. این شتاب‌دهنده از استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری در حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، فنی و مهندسی و سخت‌افزاری حمایت می‌کند. این حمایت‌ها در قالب بسته خدمات شامل ارائه مشاوره، آموزش ، تخصیص فضای استقرار اداری، ارائه خدمات کارگاهی و آزمایشگاهی برای توسعه محصول، پرداخت بذرمایه  و فراهم آوردن امکان دسترسی به شبکه سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و شرکای صنعتی برای استارتاپ‌ها است.