راه های برندینگ استارت آپ

برند سازی کیان اینوستینگ

برند سازی

برند سازی، در مبحث استارت آپ موضوع مهمی است. همانطور که هر کارآفرین موفقی به شما خواهد گفت، یک محصول عالی، که ترکیبی از تولید، توزیع و فروش مؤثر باشد، شما را از ایده ی کسب و کار به استارت آپ این کسب و کار سوق می دهد، اما اگر شما می خواهید مسیری فراتر از این حوزه را بپیمایید، به یک برند نیاز دارید که مردم متوجه آن شده، آن را انتخاب کرده و به دیگران نیز توصیه کنند.

 برند سازی برای همبستگی داخلی شرکت، گسترش خدمات مشتری و درنهایت موفقیت کلی شرکت اهمیت دارد.! ایجاد هویت، خارج نشدن از ماموریت و مسیر موفقیت شرکت، نمایش یک چهره با تجربه از شرکت،!ارتباط ماندگار با مشتری و وفاداری مشتری و در نهایت موفقیت یک شرکت نوپا از مزایایی یک برندینگ مناسب!و حرفه ای برای کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان محسوب می شود.

اهمیت برندینگ

برای مشخص شدن اهمیت برندینگ فقط این مورد کافیست که یک‌پارچه بودن نحوه ارائه برند شما می‌تواند بازده استارتاپ شما را تا ۲۳ درصد افزایش دهد. (البته این مسئله به نوع کسب و کار، بازار هدف و هزاران مورد دیگر بستگی دارد.)

برای راه اندازی یک شرکت و رقابت با دیگر رقبا باید علاوه بر خلاقیت، روشن سازی هدف و پیگیری آن، مراحل ارائه شده در ادامه مطلب را نیز دنبال کنید:

مراحل راه اندازی یک شرکت

شناسایی بازار هدف : برای شناسایی بازار هدف باید به یک متخصص رجوع کرد؛ چرا که یک طراح برندینگ حرفه­ای ابتدا سعی در شناخت مشتریان بالقوه و بافعل موجود در بازار دارد تا بتوانید رضایت آنها را کسب کند و در گام بعدی به مقایسه دیگر رقیبان بپردازد و مشتریان آنها را جذب کند.

شناسایی رقبا: در این گام باید به شناسایی و بررسی رفتار رقبا پرداخت. این کار نه تنها شکاف های موجود در بازار کار بلکه موفقیت نام تجاری استارتاپ شما را نیز به همراه خواهد داشت.

تمایز : پس از شناسایی رقبا باید شروع به نمایش وجه تمایز محصول خود با دیگر محصولات بپردازید. این کار باعث خاص شدن برند شما خواهد شد؛ چرا که تفاوت، نشان دهنده­ی تمایز و ارتباط نداشتن با محصولات فعلی موجود در بازار است.

انتخاب نام : پس از وجه تمایز به دنبال انتخاب بهترین نام و لوگو برای برند خود باشید، زیرا همانطور که گفته شد نام یک برند نشان دهنده­ی هویت، خدمات و محصولات شما است و لوگو نشان دهنده­ی هویت بصری و تصور مردم از برند شما است. علاوه بر این باید به دنبال نامی باشید که در کشورهای مختلف یا فرهنگ های دیگر غلط و بی معنی نباشد.

خلق تصویر : در آخر به دنبال ساخت تصویری درست و بی همتا از برند خود باشید، این کار را با انتخاب درست عکس­ های موجود در سایت، انتخاب درست لوگو و برنامه­ ها و طرح هایی باشید که قصد پخش کردن آنها در رسانه های مختلف را دارید.

هدف اصلی برندینگ

هدف اصلی از برندینگ یک محصول، خدمت یا سازمان ایجاد ذهنیت و چشم انداز نسبت به تجارت خود در مشتریان است، تا جایی که رفع نیازهای خود را در گرو مراجعه به شما بدانند. برندینگ یا برند سازی استفاده از هر فرصتی است تا بگوییم چرا مردم باید یک برند را نسبت به سایر برندها ترجیح دهند

بدون یک برندسازی قوی، واضح و قابل اعتماد، راضی کردن مردم حتی به امتحان محصولتان بسیارسخت خواهد بود. برندسازی ای که خیلی فراتر از یک لوگوی پرزرق و برق و یک طراحی خوب برای وبسایت است.در واقع برند سازی علاوه بر ایجاد نام و لوگویی زیبا فاکتور هایی از قبیل کیفیت محصول،بسته بندی محصول،عرضه و پشتیبانی را نیز در خود جای داده است.

شتابدهنده کیان

شتاب‌دهنده کیان فعالیت خود را به طور رسمی از ابتدای سال ۱۳۹۸ برای پرورش ایده‌های خلاقانه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان آغاز کرده است. این شتاب‌دهنده از استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری در حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، فنی و مهندسی و سخت‌افزاری حمایت می‌کند. این حمایت‌ها در قالب بسته خدمات شامل ارائه مشاوره، آموزش ، تخصیص فضای استقرار اداری ، ارائه خدمات کارگاهی و آزمایشگاهی برای توسعه محصول، پرداخت بذرمایه  و فراهم آوردن امکان دسترسی به شبکه سرمایه‌گذاران ، کارآفرینان و شرکای صنعتی برای استارتاپ‌ها است.