اطلاعات کامل در مورد بازاریابی محتوا ( Content Marketing )

بازاریابی محتوا کیان اینوستینگ

محتوای مفید باید هسته اصلی بازاریابی شما باشد
بازاریابی سنتی دیگر هر لحظه کمتر و کمتر موثر است. به عنوان یک بازاریاب آینده نگر ، می دانید که باید راهی بهتر وجود داشته باشد.

بازاریابی محتوا و آینده

بازاریابی محتوا یک رویکرد بازاریابی استراتژیک است که متمرکز بر ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند ، مرتبط و سازگار برای جذب و حفظ مخاطب کاملاً مشخص است و در نهایت ، برای اقدام سودآور مشتری.

به جای اینکه محصولات یا خدمات خود را تحریک کنید ، محتوای کاملاً مرتبط و مفیدی را در اختیار مشتری و مشتری خود قرار می دهید تا به آنها در حل مشکلات کمک کند.

در روزگار کنونی امکان اینکه کسب و کار ها با تکیه بر همان روش های بازاریابی قدیمی خود پایدار بمانند و شانسی برای رقابت داشته باشند از بین رفته است. مدیران کسب و کارها باید خود را با شرایط روز تطبیق دهند و گرنه قادر نخواهند بود در رقابت سنگین امروزی میان کسب و کارها دوام بیاورند.

یکی از بارز ترین مسائلی که باید مورد توجه مدیران کسب و کارها قرار گیرد، این است که اکثر افراد ساعات زیادی از شبانه روز را از دنیای حقیقی فاصله گرفته و وقت خود را در دنیای مجازی می گذرانند. این بدین معناست که بسیاری از عادت های مردم به کل تغییر کرده و با گذشته متفاوت است.

شاید تا چند سال قبل کسی باور نمی کرد که درصد بالایی از مردم نیازهای اولیه خود از جمله خوراک و پوشاک را از طریق اینترنت تهیه نمایند. اما حقیقت امروز نشان می دهد که فضای مجازی و دنیای اینترنت نقش مهمی در زندگی مردم بازی می کند .

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا بخشی از استراتژی بازاریابی یک کسب و کار است که تاکید آن بر تولید و ارائه محتوای ارزشمند و جذب مخاطب برای کسب و کارها می باشد. در حقیقت تمامی این موارد ذکر شده را می توان حول هسته ای به نام تولید و ارائه محتوای ارزشمند برای مخاطبان در نظر گرفت. برای انجام بازاریابی محتوایی نتیجه بخش باید در نظر داشت که جامعه هدفی که محتوا برای آنان تهیه می شود، چگونه افرادی هستند، چه مشکلاتی دارند و این محتوای ارائه شده چگونه می تواند راهنمایی برای حل مشکل آنان باشد. همچنین محل ارائه محتوا و چگونگی و زمان انتشار آنان نیز باید به صورت کاملا دقیق و با برنامه ریزی انتخاب شود.

اهمیت

به طور خاص ، سه دلیل اصلی – و مزایای – برای شرکت هایی که از بازاریابی محتوا استفاده می کنند وجود دارد:

افزایش فروش
صرفه جویی در هزینه
مشتری های بهتری که وفاداری بیشتری دارند

امروزه کمتر کسب و کار موفقی را می توان یافت که وب سایت را به عنوان اصلی ترین پلتفرم معرفی کالا و خدمات ارائه شده و ارتباط با مشتریان راه اندازی نکرده باشد. در حقیقت از کاربردهای فراوان وب سایت می توان به ویترین بودن آن اشاره نمود. وب سایت ویترین یک کسب و کار در دنیای مجازی است و کسب و کاری که آن را جدی نگیرد در واقع برای ویترین خود ارزش قائل نشده است.

حال اگر وب سایت یک کسب و کار، محتوای مناسبی نداشته باشد، چه کمکی می تواند به آن کسب و کار بکند. پاسخ این است هیچ کمکی.بنابراین تمامی کسب و کارها باید به فکر تولید محتوای مرتبط و هدفمند برای خود باشند تا بتوانند از این طریق ترافیک و بازدید کننده ورودی سایت خود را بالا ببرند. بازدید کننده ای که برای موضوعات مرتبط با فعالیت اصلی یک کسب و کار جستجو کرده و وارد سایت کسب و کاری می شود، دقیقا خریدار بالقوه کالا یا خدمات آن کسب و کار است. اهمیت بازاریابی محتوا دقیقا در چنین زمانی مشخص می گردد.

بازاریابی محتوا همچنین موجب می شود که اعتماد مخاطبین به کسب و کار بالا برود. وقتی یک بیننده اطلاعات کاربردی و صحیحی را در مقالات سایت یک کسب و کار مطالعه کند، حس اعتماد وی به آن کسب و کار به صورت ناخودآگاه افزایش می یابد و این موضوع نیز مصداق دیگری برای اهمیت بازاریابی محتواست.

منظور از محتوا فقط مطالب بخش بلاگ سایت نیست و می تواند شامل ویدئو کلیپ های سرگرم کننده، کتاب های الکترونیکی مفید و اینفوگرافیک های کاربردی و گویا هم باشد. می توان این موارد را در صفحات شبکه های اجتماعی نیز قرار داد و با استفاده از آن ها و با قرار دادن نام و نشان برند در آن ها، به افزایش آگاهی مردم از برند یا کسب و کار مورد نظر، کمک شایانی نمود.

نحوه استفاده

پیش تر ذکر کردیم که برای بازاریابی صحیح محتوا لازم است گام ها با برنامه ریزی درست برداشته شوند. برای انجام بازاریابی محتوا ابتدا باید استراتژی بازاریابی محتوا تنظیم شود که می بایست بر اساس اصول و مبانی خاصی تدوین شود. در ادامه به برخی از آنها اشاره می نمائیم:

– اولین پایه استراتژی بازاریابی محتوا مشخص کردن هدف از تولید و انتشار محتواست تا بتوان بر اساس آن دریافت که چگونه باید به تولید محتوا و انتشار آن اقدام گردد.

– مشخص کردن جامعه هدف و مخاطبان، پایه و اساس بعدی استراتژی بازاریابی محتواست. شخصیت و ویژگی های افرادی که می توانند مخاطبین هدف کسب و کار مورد نظر باشند، در تعیین چگونگی محتوای تولیدی بسیار مهم است. باید محتوایی برای مخاطبین در نظر گرفته شود که برای مخاطبین بالقوه که می توانند به مشتری بالفعل کسب و کار تبدیل شوند جذاب باشد. بازه سنی، ویژگی های شخصیتی، میزان تحصیلات و … در نوع مطالبی که نگارش می گردد، بسیار مهم است. واضح است که به عنوان مثال برای مخاطبان یک سایت در زمینه کودک و نوجوان که مخاطبان آن افرادی در این سنین هستند، گذاشتن محتواهایی که مورد پسند افراد کهنسال باشد، هیچ جذابیتی نخواهد داشت و بالعکس. پس ابتدا باید جامعه هدف خود را به درستی تعیین و انتخاب نماییم و روی نیازهای آن دسته از افراد که آن بخش از بازار محسوب می شوند، تمرکز کافی پیدا کنیم.

انواع بازاریابی محتوا

صرف نظر از اینکه از چه نوع تاکتیک های بازاریابی استفاده می کنید ، بازاریابی محتوا باید بخشی از روند شما باشد ، نه چیزی جداگانه. محتوای با کیفیت بخشی از انواع بازاریابی است.

بازاریابی در شبکه های اجتماعی : استراتژی بازاریابی محتوایی قبل از استراتژی شبکه های اجتماعی شما است.
سئو : موتورهای جستجو به کسب و کارهایی که محتوای با کیفیت و ثابت منتشر می کنند پاداش می دهند.
روابط عمومی : استراتژی های موفقیت آمیز روابط عمومی به مسائلی که خوانندگان به آن اهمیت می دهند و نه تجارت آنها رسیدگی می کنند.
PPC : برای کار PPC ، شما به محتوای عالی پشت آن احتیاج دارید.
بازاریابی ورودی : محتوا برای هدایت ترافیک ورودی منجر می شود.
استراتژی محتوا : استراتژی محتوا بخشی از بیشتر استراتژی های بازاریابی محتوا است.

شتابدهنده کیان

شتاب‌دهنده کیان فعالیت خود را به طور رسمی از ابتدای سال ۱۳۹۸ برای پرورش ایده‌های خلاقانه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان آغاز کرده است. این شتاب‌دهنده از استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری در حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، فنی و مهندسی و سخت‌افزاری حمایت می‌کند. این حمایت‌ها در قالب بسته خدمات شامل ارائه مشاوره، آموزش ، تخصیص فضای استقرار اداری ، ارائه خدمات کارگاهی و آزمایشگاهی برای توسعه محصول، پرداخت بذرمایه  و فراهم آوردن امکان دسترسی به شبکه سرمایه‌گذاران ، کارآفرینان و شرکای صنعتی برای استارتاپ‌ها است.