اطلاعات و معرفی کامل ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ

بازاریابی از طریق ایمیل هنگامی است که شما یک پیام ایمیل تجاری به “مشترکان ایمیل” خود ارسال می کنید – مخاطبینی که در لیست ایمیل شما ثبت نام کرده اند و اجازه دریافت صریح ایمیل دریافت از شما را دارند.

بازاریابی از طریق ایمیل برای اطلاع رسانی ، فروش و ایجاد جامعه پیرامون نام تجاری شما (به عنوان مثال با خبرنامه) استفاده می شود.

بازاریابی الکترونیکی مدرن از ارسال نامه های دسته جمعی متناسب با همه فاصله گرفته و در عوض بر رضایت ، تقسیم بندی و شخصی سازی تمرکز دارد.

به عبارت دیگر بازاریابی از طریق ایمیل استفاده از ایمیل برای تبلیغ محصولات یا خدمات در حین توسعه روابط با مشتریان یا مشتریان بالقوه است. در اصل پست الکترونیکی است که به جای استفاده از خدمات پستی به صورت الکترونیکی انجام می شود.

در مورد امتیازات بازاریابی از طریق ایمیل ، روش های انجام آن به درستی و نحوه مقایسه آن با برخی از اشکال دیگر بازاریابی اطلاعات کسب کنید.

هر زمان که یک شرکت ایمیل ارسال می کند ، جدا از تأیید سفارش و پاسخ مستقیم به مشتری ، می تواند نوعی بازاریابی از طریق ایمیل در نظر گرفته شود. بازاریابی از طریق ایمیل بخشی از بازاریابی اینترنتی است که شامل بازاریابی آنلاین از طریق وب سایت ها ، رسانه های اجتماعی ، وبلاگ ها و موارد دیگر است.

بازاریابی از طریق ایمیل می تواند شامل خبرنامه هایی با به روزرسانی درباره شرکت ، یا تبلیغات فروش و معاملات انحصاری مشترکان باشد. همچنین ممکن است ایمیل های بازاریابی به دنبال به اشتراک گذاشتن یک پیام کلی از طرف شرکت باشند ، مثلاً در پی یک فاجعه طبیعی یا رسوایی شرکت.

در بهترین حالت ، بازاریابی از طریق ایمیل به مشاغل اجازه می دهد تا مشتریان خود را مطلع کرده و پیام های بازاریابی خود را متناسب با مخاطبان خود تنظیم کنند. در بدترین حالت ، این نوع بازاریابی می تواند مشتریان را با ایمیل های ناخواسته آزار دهنده و مداوم آزار دهد.

ایمیل مارکتینگ

همان طور که می دانید راه های ارتباطی زیادی با مشتریان و کاربران وجود دارد که یکی از آن ها ایمیل مارکتینگ است. زمانی که ایمیل مارکتینگ به عنوان یک روش بازاریابی معرفی شد توانست به یکی از روشهای تاثیر گذار بازاریابی آنلاین تبدیل شود. ممکن است ایمیل های زیادی برای شما ارسال شود که بخشی از آن ها به صورت اسپم و بخش دیگر ایمیل ها پرمحتوا و مفید هستند و برای افزایش فروش و مشتری مداری ارسال می شوند.

در ادامه به معنی و مفهوم واقعی ایمیل مارکتینگ می پردازیم و برای شما توضیح می دهیم که چرا کسب و کار ها باید از این روش بازار یابی استفاده کنند و چگونه باید روی آن تمرکز کرد؟

ایمیل مارکتینگ یکی از روش های مستقیم بازاریابی است که در این روش توسط ایمیل، اطلاعاتی درباره محصولات و خدمات خود ارائه می کنیم. قطعا این ایمیل ها اهدافی را دنبال می کنند که به شرح زیراست:

– بالا بردن ارتباط موثر یک کسب و کار با مشتری های جدید و قدیمی آن ها؛ برای پیوستگی در فروش و ایجاد وفاداری در مشتریان.

– ارسال ایمیل برای بالا بردن کاربران جدید.

– تبلیغ شرکت های مشترک وبرند های دیگر خود، در کنار ارائه

محتویات مفید.

بازاریابی از طریق ایمیل یک کانال بازاریابی قدرتمند است ، نوعی بازاریابی مستقیم و همچنین بازاریابی دیجیتال است که از ایمیل برای تبلیغ محصولات یا خدمات کسب و کار شما استفاده می کند. این می تواند به شما کمک کند تا مشتریان شما را از جدیدترین موارد یا پیشنهادهای شما مطلع سازند و آن را در تلاش های اتوماسیون بازاریابی قرار دهید. همچنین می تواند با تولید سرب ، آگاهی از برند ، ایجاد روابط یا درگیر کردن مشتریان در خرید از طریق انواع مختلف ایمیل های بازاریابی ، در استراتژی بازاریابی شما نقشی محوری داشته باشد.

تاریخچه ایمیل مارکتینگ

-اولین کمپانی دیجیتال مارکتینگ در سال ۱۹۷۸ راه اندازی شد. وقتی که هنوز شبکه اینترنت وجود نداشت و سازمان پروژهای تحقیقاتی پیشرفته شبکه فعالیت داشت، که بعدا به اینترنت تبدیل شد.این سازمان در سال ۱۹۹۰ با نام آرپانت تعطیل شد.

-اولین سرویس ارسال و دریافت ایمیل شخصی به نام هات میل در سال ۱۹۹۶ ایجاد شد. هات میل در سال ۱۹۹۷ توسط کمپانی مایکروسافت خریداری شد و این سرویس در حال حاضر به نام “Outlook” فعالیت می کند.

-سیستم امنیت اطلاعات در سال ۱۹۹۸ فعالیت خود را آغاز کرد که تاثیر بسیار مثبتی بر روی کیفیت سیستم های ارسال ایمیل و به خصوص در ایمیل مارکتینگ گذاشت.

-در سال ۲۰۰۳ برای مشاهده کمتر اسپم و بالا بردن کیفیت ایمیل های تبلیغاتی، “قانون can spam” معرفی شد

-طبق آمار در سال ۲۰۱۲، مخاطبین حدود ۴۰% از ایمیل های ارسال شده را در تلفن های همراه خود باز کردند.

تفاوت های بین ایمیل مارکتینگ مدرن و سنتی

– در ایمیل مارکتینگ مدرن، میزان بازگشت سرمایه به واسطه کمیت های موجود در پلتفرم های ارسال ایمیل ها، قابل رویت است

-به خاطر شرایط به وجود آمده در ایمیل مارکتینگ و افزایش کیفیت محتواهای تولیدی،بیشتر از ۵۰% کاربران اینترنت ایمیل های خود را چک می کنند.

-یکی دیگر از امکانات جدید و کاربردی در شیوه مدرن ایمیل مارکتینگ، امکان شخصی سازی ایمیل ها است که بر اثرگذاری ایمیل ها تاثیر زیادی گذاشته است و همچنین می توانید دقیق تر اطلاعات رفتاری کاربران را به دست آورید.

-قابلیت اتوماتیک کردن ایمیل ها باعث شده است که کسب و کارها، برای ارسال ایمیل راحت تر باشند و از طرفی دیگر جواب دادن به همین شیوه هم به شکل غیر مستقیم سبب بالا رفتن فروش کسب و کارها شده است.

دلایل مفید بودن ایمیل مارکتینگ برای کسب و کار

– هزینه پایین

– بازگشت سرمایه بسیار چشم گیر(در صورت عمل کرد اصولی)

– قابلیت ارسال پیام برای مخاطبان ایده آل شما

چرا از لیست های آماده استفاده نکنیم؟

از بین رفتن اعتبار خود با دستان خود!

لیست های ایمیلی که خریداری می کنید بیشتر آن ها خارج از تاریخ و آدرس قدیمی هستند.این ها ممکن است دارای تعداد زیادی از آدرس های قلابی و نرخ بسیار بدی باشند.این لیست ها تمایل به ایجاد مقدار زیادی از اسپم دارند. حجم زیاد اسپم، موجب نا رضایتی بسیاری از مخاطبین می شود و همچنین تعداد زیادی از این ایمیل ها مسدود می شوند.همه این عوامل باعث می شود به اعتبار آی پی شما ضربه وارد شود و ایمیل های شما به دست مخاطبین نمیرسد.

ممکن است در لیست سیاه قرار بگیرید

یکی دیگر از مشکلات استفاده از لیست های آماده ایمیل،امکان در معرض گرفتن شرکت خود در لیست سیاه است و راه حل آن تهیه یک آدرس آی پی جدید.

اسپمر شناخته شدن برند تجاری شما

زمانی که شما از لیست های خریداری شده استفاده می کنید، برند شما به عنوان اسپم شناخته شده و باعث مرگ کسب و کار آنلاینتان می شود. بر اساس قانون مرکز اسپم هیچ شرکتی حق فروش مشروع آدرس های ایمیل خود را ندارد و در واقع هر کسی که آدرس ایمیل های خود را بفروشد خیلی ساده یک لباس اسپم را فروخته است.

وقت خود را تلف می کنید

زمان در کسب و کار هزینه محسوب می شود و خرید یک لیست ایمیل می تواند وقت و پول شما را تلف کند. خیلی از ایمیل های شما توسط فیلتر اسپم مسدود خواهد شد.

قوانین “can spam”

قوانین “can spam” به بازاریابان اجازه می دهد که به صورت انبوه، این ایمیل ها را به افرادی که نمی دانید ارسال کنید. با این حال این ایمیل های انبوه هنوز می تواند محدودیت های قانونی داشته باشد به خصوص وقتی که از لیست های تجاری استفاده می کنید. قوانین can spam  به مخاطبین اجازه می دهد که ایمیل های مشکوک را به عنوان اسپم گزارش دهند و در صورت بالا بودن این گزارش ها می تواند برای شما منجر به مشکلات قانونی شود.
قبل از استفاده از لیست های آماده ایمیل، این را بدانید که قوانین can spam  جریمه ۱۶۰۰۰ دلاری را برای متخلفان در نظر گرفته است وعلاوه بر این، این نقض قوانین برای شرکت های بین الملی می تواند یک ریسک بزرگ باشد.

گزینه های بهتری نیز وجود دارد

قطعا راه های خیلی بهتر و همچنین ارزان تری برای دستیابی به همان هدف وجود دارد و لازم نیست که مبلغ زیادی برای تهیه یک لیست ایمیل پرداخت کنید و نتایج خوبی بگیرید و حتی می توانید در وقت خود صرف جویی کنید که یکی از مسائل مهم در صنعت کسب و کار است.

شتابدهنده کیان

شتاب‌دهنده کیان فعالیت خود را به طور رسمی از ابتدای سال ۱۳۹۸ برای پرورش ایده‌های خلاقانه دانشجویان و فارغ‌التحصیلان آغاز کرده است. این شتاب‌دهنده از استارتاپ‌های مبتنی بر فناوری در حوزه‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات، فنی و مهندسی و سخت‌افزاری حمایت می‌کند. این حمایت‌ها در قالب بسته خدمات شامل ارائه مشاوره، آموزش ، تخصیص فضای استقرار اداری، ارائه خدمات کارگاهی و آزمایشگاهی برای توسعه محصول، پرداخت بذرمایه  و فراهم آوردن امکان دسترسی به شبکه سرمایه‌گذاران، کارآفرینان و شرکای صنعتی برای استارتاپ‌ها است.